Spróbuj uprawiać pomidory w wiadrach

>

Staraj się uprawiać pomidory w wiadrach

Prawie każdy ogrodnik amator stopniowo zdobywa własne doświadczenie i dokonuje oryginalnych „odkryć” podczas uprawy. A potem jeden z nich wpadł na pomysł (a może przypadkowo?) Aby wyhodować pomidory w wiadrach .

Ta metoda może być stosowana zarówno do uprawy pomidorów w szklarni, jak i do sadzenia sadzonek w otwartym terenie. Od razu chcę porozmawiać bezpośrednio o pojemniku – zrobi to każde wiadro: metalowe lub plastikowe. Oczywiście trzeba wybierać stare nieszczelne pojemniki, a „nieszczelne” wiadra tym lepiej. Najlepiej jest pojemnik bez dna.

Wiadra (lub inne dobrze perforowane pojemniki) należy wypełnić dobrze zwilżoną humusem i posadzić w nich jedną sadzonkę pomidora. Chciałbym również zauważyć, że wszystkie składniki odżywcze w glebie są zachowane tak długo, jak to możliwe, wystarczy podlewać rośliny osiadłą wodą w razie potrzeby. Umieść wiadra w dobrze oświetlonym (ale nie na słońcu) miejscu i poczekaj na zbiory pomidorów.

Pomidory w wiadrach – proste i skuteczne

Główne zalety uprawy pomidorów w wiadrach

< p> Jak wiadomo, temperatura gleby na powierzchni i na głębokości 25-30 cm (to na tej głębokości rosną korzenie pomidorów) różni się o dziesięć stopni, a to ze względu na to, że woda przy podlewaniu pomidorów w wiadrze jego ściany znacznie lepiej się nagrzewają, wtedy korzenie czują się znacznie wygodniej, stają się mocniejsze. Prowadzi to do wcześniejszego dojrzewania i obfitego owocowania owoców pomidora.

Ogrodnik, który podzielił się swoim „odkryciem” twierdzi, że pomidory uprawiane w ten sposób charakteryzują się zwiększonymi plonami i dłuższym owocowaniem, odpornością na porażka przez różnego rodzaju choroby i szkodniki, a także ich system korzeniowy nie wymaga ciągłego podlewania, ponieważ wilgoć jest dobrze zachowana w pojemniku, a łodygi i liście nie cierpią z powodu przelewania. Ponadto owoce uprawiane w wiaderkach są szczególnie gęste, są mniej wodniste niż pomidory dojrzewające w zagonach.

Wypróbuj ten niezwykły sposób uprawy pomidorów i nie zapomnij podzielić się wrażeniami i własnymi spostrzeżeniami!

Życzymy udanych zbiorów !!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *