Jeśli naprawdę chcesz spotkać bratnią duszę, zacznij robić te pięć rzeczy.

To spotkanie nie odbywa się przypadkowo, ale kiedy jesteś na to gotowy.
Kiedy spotykasz bratnią duszę, wcale nie dzieje się to przypadkiem, ale kiedy naprawdę jesteś na to gotowy. I właśnie na ten czynnik możesz mieć duży wpływ.

Dlaczego tak się dzieje? Wyobraź sobie, że spotkałeś miłość życia, ale spotkałeś się, gdy jesteś na to całkowicie nieprzygotowany. Co się wtedy stanie? I o to chodzi: stopniowo zaczniesz wykolejać swój związek, czasem nie zdając sobie z tego sprawy. Dlatego jeśli chcesz, aby związek był wspaniały, długi i stabilny, warto zacząć od „pracy domowej”.

Jeśli dążysz do prawdziwie znaczącego i głębokiego związku, musisz zacząć od siebie. Tak, tak, musisz zajrzeć do swojej duszy i pracować nad sobą, aby ułatwić swojej „bratniej duszy” drogę do życia.

1. Przyjrzyj się bliżej swoim wzorom zachowania.

Wzorce behawioralne to te charakterystyczne sekwencje działań i czynów, które pożyczamy od naszych krewnych, przyjaciół i środowiska jako całości. Te wzorce kontrolują nasze decyzje i sposób, w jaki reagujemy na sytuacje.

Na przykład, jeśli związku twoich rodziców nie można nazwać dobrymi i kochającymi, najprawdopodobniej podświadomie uwierzysz, że jest to normalne, a to spowoduje podobne konflikty z partnerem. Jeśli w dzieciństwie ciągle mówiono ci, że nie jesteś wystarczająco mądry lub piękny, może to prowadzić do obniżenia samooceny i do faktu, że w obecności innych ludzi poczujesz się niezręcznie.

Jeśli dokładnie zrozumiesz, jakie wzorce zachowań kontrolują twoje życie, da ci to swobodę robienia tego, co chcesz – a nie tego, do czego jesteś „zaprogramowany”.

2. Poznaj siebie.

Tak, ten przedmiot brzmi jak stereotyp nałożony na twoje zęby, ale tak naprawdę nie możesz się bez niego obejść. Naprawdę musisz poznać siebie naprawdę. Co to znaczy Oznacza to, że musisz nauczyć się własnych wartości, standardów, tego, co lubisz, a czego nie, jakiego rodzaju życia chciałbyś najbardziej żyć i co jest dla Ciebie najważniejsze. Jeśli tego nie zrobisz, możesz łatwo „zgubić się” w innej osobie, kiedy zaczynasz związek.

Wyobraź sobie na przykład, że marzysz o podróżowaniu dookoła świata, ale potem spotykasz partnera, który ceni sobie przede wszystkim ciszę i spokój i chce się osiedlić, zakładając dom z przedszkolem. On nie chce opuścić kraju, a ty … nie będziesz podróżował po świecie bez niego? Jeśli wydaje ci się, że go kochasz, może to wydawać się uzasadnioną ofiarą, ale gdy lata życia razem odpływają jeden po drugim, na pewno poczujesz się, jakbyś zdradził swoje marzenie, pozwalając komuś podjąć za ciebie decyzję.

3. Spróbuj zawrzeć pokój ze sobą. Usuń te maski, które nałożysz, aby zadowolić innych.

Dopiero gdy zaczniesz cieszyć się czasem spędzonym samotnie ze sobą, usuniesz barierę, która uniemożliwia twojej bratniej duszy wejście do twojego życia. Jeśli uważasz, że czas spędzony bez bratniej duszy jest tylko czasem jego oczekiwania, to całkiem prawdopodobne, że nieświadomie odepchniesz go od siebie.

Mówisz sobie, że ta osoba, której nigdy wcześniej nie widziałeś i z którą nie znasz się praktycznie, jest ważniejsza niż ty i twoje życie. Że dopiero po spotkaniu z nim staniesz się pełną i kompletną osobowością. W rzeczywistości nie ma nic bardziej seksownego niż mężczyzna, który szanuje siebie, żyje własnym życiem i rozumie, że nie musi udawać, że jest kimś innym, nie ma znaczenia, czy jest w związku, czy nie.

4. Przestań czekać – rób to, o czym zawsze marzyłeś.

Rozpocznij pracę nad spełnieniem marzeń. Jeśli chcesz zmienić pracę, wybrać się na wycieczkę lub zorganizować naprawy w mieszkaniu, nie czekaj na znaki z góry. Nie zatrzymuj życia dla kogoś innego. Uwierz mi, jeśli porzucisz swoje marzenie, to sprawi, że będziesz bardzo zły.

Więc teraz, weź kawałek papieru i długopis, zapisz wszystkie te rzeczy, które chcesz zrobić, a następnie wybierz z nich te, które możesz zrobić (lub zacząć robić) tu i teraz. Jeśli sprawisz, że twoje życie będzie nasycone i satysfakcjonujące, znacznie łatwiej będzie ci wciągnąć w to prawdziwą miłość.

5. Zdecyduj, jaki powinien być twój idealny partner.

Zrób własną listę cech, które Twoim zdaniem powinna mieć bratnia dusza. Kiedy masz jasne pojęcie o tym, czego chcesz i pracujesz, aby to osiągnąć, taka determinacja może zdziałać cuda. Bądź tak szczegółowy, jak chcesz, ale nie zapomnij zapisać dokładnie tego, jak chcesz się czuć w towarzystwie tej osoby.

Masz własne standardy i nie powinieneś być zadowolony z kogoś tylko dlatego, że nie chcesz być sam.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *