Jak wybrać detergent do zmywarki

Zmywarka pomaga gospodyni znacznie zaoszczędzić jej czas na zmywaniu naczyń. Należy jednak rozumieć, że aby naczynia zmywało się równie wydajnie jak ręcznie, konieczne jest dobranie odpowiednich detergentów do zmywarek . Najważniejsze jest, aby zrozumieć, jakie są różnice między tymi funduszami i jakiego wyniku gospodyni oczekuje od ich wykorzystania.


 Pierwszą różnicą między wszystkimi produktami do zmywarek jest ich forma uwalniania, a mianowicie w postaci tabletek, proszku lub żelu. Wybór w tym przypadku zależy nie tylko od gustów konsumenta, ale także od zaleceń producenta, bez przestrzegania których w bardzo krótkim czasie może zaistnieć konieczność skontaktowania się z serwisem zmywarek.

Bardziej znaczącą różnicą w detergentach do zmywarek jest ich skład. Można więc w osobnych grupach wyróżnić:

  • zawierające fosforany i chlor, pozwalające zmyć takie zanieczyszczenia jak ślady po kawie, herbacie i winie (nawet w twardej wodzie). Jednocześnie w żadnym wypadku nie należy używać takiego środka do mycia naczyń srebrnych, kryształowych i innych delikatnych naczyń, które mogą nie tylko stracić kolor, ale także zapaść się;
  • zawiera fosforany, ale nie zawiera chloru, co pozwala na umycie wszelkich naczyń nawet w bardzo twardej wodzie i jednocześnie nie obserwują smug i utraty pierwotnego koloru i połysku;
  • nie zawiera chloru i fosforanów, stosowany do mycia różnych naczyń w zmiękczonej wodzie.
Zmywarka
Zmywarka

Ponadto detergenty do zmywarek mogą zawierać różne środki powierzchniowo czynne, które pomagają zmniejszyć pienienie, które jest konieczne podczas stosowania tych detergentów w zmywarce i zwiększają ich właściwości czyszczące. Dlatego przy wyborze detergentu do zmywarek obecność w nim środków powierzchniowo czynnych jest wyznacznikiem jego jakości i wysokiej jakości efektu mycia naczyń.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *