Jak spuścić wodę z bojlera

>

Jak spuścić wodę z bojlera

Kocioł lub podgrzewacz wody to urządzenie gospodarstwa domowego, które jest przeznaczone do podgrzewania zimnej wody do określonej wartości temperatury. W większości przypadków takie urządzenia mają specjalne regulatory, które pozwalają zmienić temperaturę podgrzewanej wody, a osoba sama ją wybiera. Stosowanie takiego urządzenia w mieszkaniach i domach nie jest dziś rzadkością, zwłaszcza latem, kiedy wszędzie jest wyłączona ciepła woda.

W określonej sytuacji, na przykład, jeśli chcesz zabrać urządzenie do naprawy kotłów http://remont-on.ru/remont-vodonagrevateley/ lub po prostu wyczyścić je z kamienia, konieczne staje się spuszczenie z niego wody. Generalnie bez takiej potrzeby nie ma potrzeby ciągłego spuszczania wody po wyłączeniu urządzenia z sieci, ponieważ może to doprowadzić do szybkiego pojawienia się korozji wewnątrz zbiornika.

Ale jeśli taka potrzeba nadal występuje, należy prawidłowo spuścić wodę i mianowicie:

  • odłącz wąż lub zakręć kran, który pozwala zimnej wodzie wpływać do zbiornika;
  • otwórz kran ciepłej wody i spuść całą wodę, która pozostaje w bojlerze; < / li>
  • kluczem nastawnym odkręcić nakrętkę mocującą zawór bezpieczeństwa, który znajduje się na rurze zimnej wody. Odłącz go;
  • odłącz wąż doprowadzający gorącą wodę do kranu;
  • spuść pozostałą wodę w zbiorniku, co staje się możliwe, gdy oba węże są odłączone i powietrze wpada przez jeden z nich do zbiornika.

Po wykonaniu wszystkich tych czynności z kotłem , możesz zrobić to, co powinno być zrobione: wyjąć i zabrać do naprawy, usunąć kamień, wymienić na nowy. wygodne miejsce do użycia lub cokolwiek innego. W takim przypadku nie zapominaj, że przed włączeniem tego urządzenia do sieci należy je ponownie napełnić wodą, w przeciwnym razie elementy grzejne mogą stać się bezużyteczne i procedurę naprawy można powtórzyć.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *