Jak grać w paintball - Taktyka

Gra w paintball a taktyka

Paintball to ekscytująca gra zespołowa. Jak sama nazwa wskazuje, głównym elementem jest użycie kulek do malowania.

Główną różnicą między paintballem a innymi podobnymi zmilitaryzowanymi grami, na przykład z Airsoft, jest obecność farby, ponieważ gdy uderza w wroga, rozszczepiając się, piłka pozostawia wyraźnie widoczne miejsce, co nie daje wrogowi szansy na wątpienie w swoją porażkę. Ten efekt jest podobny do pokonania prawdziwej kuli. Jest to prawdopodobnie kluczowy czynnik tak szalonej popularności paintballu na świecie. W końcu tak interesujące jest obserwowanie, jak piłka leci kilkadziesiąt metrów i uderza dokładnie w cel, a tutaj również pozostawia jasny ślad. Wystarczy spojrzeć na kolorowe zdjęcia z turniejów paintballowych i bitew taktycznych – urzekający widok.

Za pomocą pistoletu pneumatycznego (znacznik) możesz trafić wroga w odległości do 100 metrów. Markery do paintballa są mechaniczne i elektroniczne. Różnią się od siebie licznymi parametrami. Ale najważniejsza jest oczywiście szybkostrzelność, która dla różnych modeli sięga nawet 20 pocisków na sekundę.

Prędkość kulek do paintballa podczas strzału jest wysoka i jest obliczana w fps (stopa na sekundę) – stopa na sekundę, co odpowiada 0,3048 m / s lub 1,09728 km / h. W związku z tym przy tej prędkości piłka może łatwo dostać się do niezabezpieczonych części ciała, powodując dyskomfort, a nawet uszkodzenie zawodnika. Ale przemysł paintballowy nie stoi w miejscu i od czasu pierwszej gry w historii gry opracowano i wyprodukowano wiele amunicji ochronnej i sprzętu, dzięki któremu paintball jest nie tylko bezpieczny, ale także wygodny.

Najważniejsze z takich wynalazków jest maska ​​do paintballa. Maski nie wolno w żadnym wypadku usuwać! Istnieje również wiele masek do paintballa, różne modele pod względem wielkości, kształtu, koloru, wyglądu itp.

Samo bieganie i strzelanie do siebie w pewnym momencie nie było interesujące. Entuzjaści organizujący zaczęli wymyślać różne zadania. Istnieje wiele różnych scenariuszy, a misja, turnieje i zawody odbywają się na różnych zasadach i warunkach, ale główny cel pozostaje niezmieniony, od pierwszej gry w paintball, pierwszy trafi wroga.

Taktyka w paintball

Taktyka w Paintball

Jeśli dopiero zaczynasz grę w paintball, powinieneś zrozumieć, że jest to gra oparta na taktycznych działaniach zespołu, dlatego powinieneś zapoznać się z kilkoma podstawowymi zasadami taktycznymi, aby umożliwić zespołowi wspólną grę, a nie traktować cię jako indywidualnego gracza. Paintball to sport mający na celu wyeliminowanie przeciwnika. Każdy początkujący, aby zostać pełnoprawnym członkiem zespołu, musi nauczyć się systematycznego eliminowania wroga, jednak podstawa taktyczna odgrywa decydującą rolę, nie mniej istotną nawet przy celności strzelania.

Taktyka paintballowa jest podstawą każdej udanej gry. Taktyka w paintballu, podobnie jak w każdej innej grze, musi być przemyślana z góry … Konieczne jest, aby każdy członek zespołu znał swoją rolę i działał zgodnie z ogólnym planem. Tylko wtedy zespół może w pełni liczyć na sukces.

Ważne jest, aby pamiętać, że wróg nie śpi. Ma także określony zestaw akcji taktycznych. Dzisiaj porozmawiamy o tym, jak właściwie zaplanować i przeprowadzić zwycięską grę.

Jak grać w paintball – Taktyka

Krok 1. Wprowadzenie do pola

Wszelkie taktyki treningowe do gry w paintball rozpoczynają się od pierwszego wprowadzenia do pola, na którym zamierzasz grać. Każdy przybysz powinien nauczyć się najprostszych i najszybszych sposobów przechodzenia od jednego bunkra do drugiego bez ryzyka zestrzelenia. Przejdź się po arenie klubu paintballowego, aby odkryć obszar, w którym rozgrywane są mecze paintballowe. To rozwiązanie pomoże nowicjuszowi zobaczyć otwarte trasy, po których poruszą się gracze przeciwnika, aby skutecznie strzelać do drużyny przeciwnej.

Krok 2. Ukrywanie się jako podstawa taktyki

Każdy początkujący gracz w paintball musi zrozumieć znaczenie skradania się jako jednego z głównych aspektów taktyk paintballowych. Najlepszym rozwiązaniem jest użycie ciemnego koloru kamuflażu, szczególnie jeśli chodzi o paintball w zalesionym terenie. Jasne kolory „krzyczą” o Twojej lokalizacji znacznie wcześniej, niż chcesz.

Krok 3. Lokalizacja członków zespołu

Jedna z głównych zasad, które z reguły dotyczą początkujących, powinieneś zawsze wiedzieć przez całą bitwę, gdzie są wszyscy członkowie twojej drużyny. Zwróć szczególną uwagę na grę po prawej i lewej stronie. Faktem jest, że początkujący gracze z reguły zawsze patrzą bezpośrednio przed siebie, gdy są wysyłani na pozycję. Jeśli gracz nie podąża za ruchem po prawej i lewej stronie, w ogniu walki trudno jest nadążyć za graczami z twojej drużyny. Z tego powodu z reguły zdarza się taki nieprzyjemny moment, jak eliminacja członka drużyny.

Krok 4. Obserwuj piłki

Zawsze uważaj na zapasy kulek pozostawione w pojemniku ze znacznikiem. Z reguły nowicjusze malujący strzelają do nadmiaru kulek żelatynowych i pozostają puste aż do zakończenia bitwy. Jeśli taka sytuacja się pojawi, możesz poszukać piłek na ziemi, które nie pękły podczas zderzenia. Zbierz te kulki i umieść je w pojemniku znacznika, abyś mógł kontynuować grę w paintball do końca rundy.

Jeśli jesteś fanem taktycznego paintballa, przyjdź i zagraj w klubie paintballowym Guard. Taktyczne paintball to nasza specjalność. Wykonujemy manewry Large Paintball – największe w Europie gry scenariuszowe z serii Ferry. Tutaj możesz znaleźć swój własny zespół paintballowy według własnych upodobań.

Jak grać w paintball - Taktyka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *