Dlaczego silne kobiety lubią chodzić bez makijażu

Spróbuj zaakceptować siebie i swoją naturalność taką, jaka jest.

Dla wielu kobiet pomysł wyjścia z domu bez pełnego makijażu wydaje się przerażający. Makijaż stał się ogromną częścią naszej kultury – kobiety stosują go z dumą każdego ranka.

Makijaż jest częścią kobiecej rutyny, którą musi wykonać przed wyjściem. Ale dla każdej kobiety, która nosi makijaż, jest jedna kobieta, która go nie kocha. I ten trend zyskuje na popularności.

Nic do ukrycia, nic do strachu

Istnieją dobre powody, aby spędzić dzień bez makijażu: kilka badań naukowych wykazało, że kobiety, które nie noszą makijażu, są szczęśliwsze. Jakby nie mieli nic do ukrycia, zarówno na twarzy, jak i w innych obszarach życia.

Uważa się, że kobiety noszące makijaż ukrywają coś – pryszcz lub przebarwione miejsce.

Kobieta, która nie nosi makijażu, rozumie, że nikt nie jest idealny. Ale mimo to czuje się dobrze we własnej skórze. I rozszerza granice.

Wyobraź sobie, że nie musisz martwić się o zakup fundacji co miesiąc, a wszystko, co musisz zrobić rano, to wstać, umyć się i wyruszyć w podróż.

Zmarszczki, piegi, trądzik: wszystko to jest częścią nas

Kiedy spędzasz czas, patrząc na siebie w lustrze, zauważasz małe wady – zmarszczki lub to, jak piękne są twoje oczy.

Chociaż możesz być skłonny do szukania wad w sobie, silne kobiety, które wolą odmawiać makijażu, mają tylko zalety w ich wyglądzie.

W końcu wszyscy mają zmarszczki, piegi, trądzik i zarost. Wszystko to jest częścią tego, kim jesteśmy. Pewne siebie i szczęśliwe kobiety wiedzą o tym.

A czemu nie Bóg dał ci tę twarz z jakiegoś powodu. Jest przeznaczony do chodzenia po ziemi z uśmiechem.

Eksperyment

Jeśli myślisz o rezygnacji z makijażu, wypróbuj ten mały eksperyment. Pokaże, jak wygodnie jest ci żyć bez makijażu. Stań przed lustrem i patrz przez 10 minut na wszystkie rysy twarzy. Zwróć uwagę na koloryt skóry i piegi.

Zobacz, jak wyglądają twoje oczy i linia warg. Nie potrzebujesz dużo czasu, aby zobaczyć, że jesteś piękna. A jeśli nadal nie jesteś pewien, czujesz się nieswojo bez makijażu, spróbuj chodzić bez niego przez chwilę.

Zacznij od rezygnacji z tuszu do rzęs, spróbuj zastosować przezroczysty błyszczyk zamiast szminki. Użyj lekkiego podkładu, nie nakładaj dużo produktów na twarz. Używaj neutralnych odcieni.

Silna kobieta czuje się swobodnie w swoim naturalnym wyglądzie

Silne kobiety są szczęśliwe z wielu powodów. Jednym z nich jest to, że czują się komfortowo w „własnej skórze”. Do tego dąży wiele osób, ale nigdy tego nie osiąga. Trudno im się zrelaksować i zadowolić z tego, kim są. Ale silna kobieta może patrzeć na siebie w lustrze, jest dumna z tego, kim jest.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *