Czy Twój wygląd ma wpływ na Twoją karierę ?

Czy Twój wygląd ma wpływ na Twoją karierę ?

Staranność jest niezbędnym składnikiem każdego sukcesu, ale jeśli zawsze okażesz się tylko pilnym podwładnym, nie zostaniesz szefem z jednego powodu: nikt nie zrezygnuje z doskonałej wydajności. Powinieneś wykazać się zarówno bystrością biznesową, jak i umiejętnością samodzielnego nalegania.

Staranność jest niezbędnym składnikiem każdego sukcesu, ale jeśli zawsze okażesz się tylko pilnym podwładnym, nie zostaniesz szefem z jednego powodu: nikt nie zrezygnuje z doskonałej wydajności.

Odzież jest lustrem twojego sukcesu

Odzież jest lustrem twojego sukcesu

Powinieneś wykazać się zarówno bystrością biznesową, jak i umiejętnością samodzielnego nalegania. Nie zapominaj, że te cechy powinny odzwierciedlać twoje ubrania – ściśle czystą sylwetkę, dobre, drogie tkaniny. Neutralne kolory są dobre dla działającej garderoby, ale nie trzymaj się tej zasady do końca i wyglądaj jak nudna „szara mysz”.

Kupowanie dobrych, drogich garniturów nie ma sensu, ale oszczędzanie na butach … Osoby kompetentne oceniają smak i dobrobyt po butach i akcesoriach, dlatego powinieneś wybrać torebkę i zegarek spośród najdroższych, na jakie Cię stać. W końcu w przeciwnym razie sygnalizujesz ludziom, że nie możesz zarobić przyzwoitych pieniędzy.

Standardy biznesowe

Standardowa spódnica biznesowa ma trzy opcje – do kolan, do środka kolana i poniżej kolana. Niewłaściwe długości mogą zepsuć wrażenie twoich nóg. To samo dotyczy długich spódnic – odpowiedni krój może ozdobić dowolne nogi. Powinieneś wyglądać biznesowo, ale nie kosztem swojej atrakcyjności.

Swetry, miękkie bluzki, dresy są dobre w domowej atmosferze lub tam, gdzie chcesz pokazać się kobieco i słabo. Jeśli dążysz do rozwoju kariery, będziesz musiał wykazać się bardziej aktywnym, a nawet agresywnym stylem.

Czas na trening

Aby wyglądać na zadbaną, musisz poświęcić 15-20 minut dziennie na makijaż i włosy, na ubrania i akcesoria – kolejne 10, czyli w sumie pół godziny. Jeśli nie myślisz poważnie o swoim wizerunku, dlaczego inni powinni poważnie traktować twoje roszczenia na wyższą pozycję?

Kosmetyki

Wszelkie, nawet najlepsze kosmetyki, bledną i usuwają się do południa, więc należy je zaktualizować. Jeśli staniesz się liderem, będziesz musiał promieniować energią zawsze, nawet o 22.00. Statystyki pokazują, że kobiety, które codziennie robią makijaż, są bardziej cenione i szybsze w swojej karierze. W porównaniu z dobrze wykonanymi kolegami dama bez makijażu wygląda na bladą i zmęczoną.

Wygląd tworzy karierę

Jest wiele przypadków, kiedy to dzięki wyglądowi kobiety zrobiły karierę. Jednak flirtowali z jednym lub dwoma kolegami, od których zależał ich rozwój kariery. Przed innymi wyzywająco pokazali się tylko jako kobiety biznesu. Flirtowanie, jako ciężka artyleria, powinno być stosowane tylko w rzadkich przypadkach, nie ze wszystkimi i wiedząc dokładnie, co chcesz osiągnąć.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *