8 zaskakująco prostych sekretów tworzenia szczęśliwego związku

„Najszczęśliwszy związek opiera się na dwóch umiejętnościach: umiejętności znajdowania wspólnych cech i zdolności do szanowania różnic”.

„Cudowne relacje stały się tak nie dlatego, że na samym początku niesamowicie się kochaliście, ale dlatego, że każdego roku kochacie się bardziej ”, nieznany autor.

Miłość jest magiczna. Miłość jest szczęściem. Miłość jest największym darem, jaki możemy otrzymać w tym życiu … Ale może także powodować wiele kłopotów. Relacje z bliskimi mogą być naprawdę trudne i wymagać dużo siły i cierpliwości.

Co więc zrobić, jeśli chcemy budować silne i szczęśliwe relacje? W tym artykule znajdziesz kilka prostych i skutecznych, ale nie zawsze oczywistych wskazówek.

1. Reaguj na swojego partnera.

Badania przeprowadzone przez dr. Johna Gottmana wskazują, że właśnie te związki rodzinne odnoszą sukcesy, gdy partnerzy odpowiadają na prośby o komunikację w około 86% przypadków. Pary, które rozpadają się wcześniej czy później, robią to tylko w 33% przypadków.

Jeśli chcesz, aby twój związek był długotrwały, zawsze zwracaj uwagę na to, co mówi lub robi partner. Jak pokazują badania, nie chodzi o to, że rozdzielone pary często się pokłóciły – nie, chodzi o to, że wykazywały zbyt mało przywiązania i reakcje emocjonalne wobec siebie, co ostatecznie doprowadziło do zniszczenia relacji.

2. Doceniajcie się i troszczcie o siebie nawzajem.

„Najszczęśliwszy związek opiera się na dwóch umiejętnościach: umiejętności znajdowania wspólnych cech i zdolności do szanowania różnic”, nieznany autor.

Partnerzy, którzy inwestują 100% w relacje, nieuchronnie widzą się głównie w pozytywnym świetle. Nie ma znaczenia, czy znajdują się w pobliżu, czy na różnych krańcach planety, wciąż myślą o pozytywnych cechach swoich bratnich dusz i wyrażają swoją miłość na wszystkie dostępne sposoby.

3. Zawsze stawiaj swój związek na pierwszym miejscu.

Oznacza to, że pragnienia i potrzeby partnera powinny oznaczać nie mniej niż własne. Och, to nie znaczy, że powinniście je zadowolić kosztem siebie. Ale musisz być w stanie słuchać tego, czego partner chce od ciebie. Ważne jest, aby wiedział, że ich wdrożenie jest bardzo ważne dla twojego szczęścia.

4. Rozwijaj miłość i szacunek.

Szczęśliwe pary czują szczerą, głęboką wdzięczność wobec swoich partnerów. Kochają się nie tylko, ale także naprawdę szanują, nawet podczas kłótni i nieporozumień (a być może, zwłaszcza podczas kłótni i nieporozumień).

„Zdrowe relacje oparte są na niezłomnym zaufaniu”

5. Zostań najlepszym przyjacielem.

Jeśli masz wszystkie składniki wymienione powyżej, możesz łatwo zrozumieć, dlaczego ludzie w szczęśliwych parach szczerze wierzą, że nie mogliby połączyć swojego życia z lepszą osobą niż ta, z którą są blisko.

Jeśli twój związek związany jest nie tylko z miłością, ale także z prawdziwą przyjaźnią, mogą przetrwać nawet w najstraszniejszej burzy. Pary, które nawiązały między sobą prawdziwą przyjaźń, nie boją się procesu, a czasami po prostu śmieją się prosto w twarz.

„Relację romantyczną można nazwać pełnoprawną tylko wtedy, gdy można powiedzieć sobie wszystko, od początku do końca – bez tajemnic i kłamstw”,

6. W przypadku konfliktu zawsze staraj się dotrzeć do sedna jego przyczyny.

Zanim szczęśliwe pary podejmą aktywne działania w celu rozwiązania typowych problemów, starają się spojrzeć na siebie z pozycji innych. Rozumieją, jak ważne jest wzajemne zrozumienie emocji, zanim sami spróbują samodzielnie rozwiązać problemy.

7. Uświadom sobie, że jesteś przecież indywidualnością.

Tak, ty i twój partner jesteście nierozerwalnie związani w wielu sprawach, a zwłaszcza w odniesieniu do bliskości i wygody … Ale wciąż musisz być wystarczająco niezależny, aby nie zapomnieć o własnych zainteresowaniach, i wyrażać swój punkt widzenia otwarcie, grzecznie i uczciwie – nawet jeśli partner jej nie lubi.

8. Zachowaj spokój, stabilność i bezpieczeństwo.

Stabilny i bezpieczny związek jest jak powierzchnia ogromnego jeziora. Jeśli relacja nie ma ani stabilności, ani bezpieczeństwa, są bardziej jak kolejka górska z dużymi wzlotami i upadkami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *