5 sposobów radzenia sobie z fałszywymi ludźmi

Najprawdopodobniej w twoim życiu jest co najmniej jedna fałszywa osoba. Chociaż tacy ludzie żarliwie zapewniają, że nie są wobec nich obojętni, w rzeczywistości jest to całkowicie błędne. Tych ludzi najlepiej opisać terminem „fałszywi przyjaciele”. Ci ludzie wchodzą w twoje życie, próbując nawiązać przyjaźnie, ale z czasem zdajesz sobie sprawę, że nie możesz powierzyć im swoich tajemnic lub problemów i lepiej nie mieszać się z dobrymi wiadomościami.

Fałszywi ludzie to ci, którzy nieustannie udają, że są dla ciebie interesujący, ale w rzeczywistości starają się zadowolić wszystkich z rzędu, nawet jeśli z tego powodu muszą zrezygnować z twoich zainteresowań. Tacy „przyjaciele” są w stanie pić twoją energię do ostatniej kropli, nie oferując niczego w zamian.

Relacje z fałszywą osobą mają niezwykle toksyczny charakter, przede wszystkim dlatego, że naruszają wszystkie zasady prawdziwej przyjaźni. Poniżej znajdziesz kilka znaków, które pomogą zrozumieć, że osoba, którą uważałeś za swojego przyjaciela, jest w rzeczywistości fałszywa do szpiku kości.

Jak rozpoznać fałszywych ludzi ?

1. Zawsze są źli, gdy nie zgadzasz się z ich punktem widzenia.

Fałszywy przyjaciel jest całkowicie niezainteresowany twoim poglądem na sytuację, chyba że pokrywa się on z ich własnym. Ich zdaniem zawsze i wszyscy wiedzą lepiej niż ty, a ich opinia jest jedyną, którą należy wziąć pod uwagę. Prawie nigdy nie przyznają się, że mogą się mylić.

Fałszywy przyjaciel to osoba, która stale przekonuje cię, że się mylisz, i która wydaje się całkowicie pozbawiona empatii, gdy pytasz go o radę.

2. Łamią obietnice, ciągle wymyślając coraz więcej wymówek.

Chociaż ten „przyjaciel” przysięga, że ​​jest gotów pomóc w każdej chwili, kiedy naprawdę go potrzebujesz, zdziwisz się, że nie możesz go nigdzie znaleźć.

Kiedy czujesz się na dnie emocjonalnej dziury i naprawdę potrzebujesz wsparcia, tacy ludzie albo mówią, że są bardzo zajęci, albo nawet przestają odbierać połączenia i wiadomości, chociaż wciąż mają czas na Twitterze lub Instagramie.

3. Pozbawiają energii, wylewając na ciebie strumienie emocji.

Rozmowa z nimi obraca się wokół nich samych i ich zainteresowań i nie pozwalają na wstawienie ani jednego słowa. Nawet gdy proszą o radę, pozwalają im przejść, powtarzając te same błędy.

Potrzebują cię tylko jako osoby, która może narzekać i płakać, uwalniając stres i irytację, ale nie zmieni się z twoją pomocą.

4. Nie możesz powierzyć im jednego sekretu.

Jeśli potajemnie powiesz fałszywemu znajomemu, że masz problemy w pracy, wkrótce wszyscy znajomi i koledzy będą o tym wiedzieć. Nie obchodzi ich, że powierzyłeś im coś bardzo ważnego dla Ciebie – jest to dla nich po prostu dramatyczna „historia”, dzięki której mogą bawić innych.

Wiedzą, że zdradzają twoje zaufanie, ale ich to nie obchodzi – dla nich potrzeba, by wyglądać interesująco w oczach innych, wydaje się o wiele ważniejsza niż twoje zaufanie.

Co robisz, jeśli zdajesz sobie sprawę, że twój znajomy lub przyjaciel jest całkowicie fałszywy? Można to zrobić na pięć sposobów:

Jak poradzić sobie z fałszywymi ludźmi?

1. Zerwij wszystkie więzi z tą osobą.

Tak, może być to trudne, jeśli pracujesz w tym samym zespole lub masz wspólną pozytywną przeszłość, kiedy traktujesz się z szacunkiem. Jednak bez względu na to, co cię wiąże w przeszłości, toksyczny charakter twojego obecnego związku sugeruje, że bez tej osoby byłoby lepiej.

Co więcej, prawdopodobnie są w pobliżu ludzie, którzy są dla ciebie naprawdę interesujący i zasługują na twoje zaufanie. Poświęć czas i uwagę tym, którzy na to zasługują.

2. Zachowaj bezpieczną odległość.

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na usunięcie fałszywej osoby z życia, najlepiej jest pamiętać, że rozmowa z nią nie przynosi ci nic dobrego i zachowuje maksymalną odległość. Zaufaj swoim instynktom i intuicjom i nie trzymaj jego słów zbyt blisko serca, nie kupuj gry aktorskiej, gdy cierpi na zdjęciu, próbując przyciągnąć twoją uwagę.

Jeśli nie możesz od czasu do czasu uniknąć bliskiej komunikacji z fałszywą osobą, przynajmniej przestań być z nią tak otwarty jak wcześniej. Nie ufaj mu tajemnicami i danymi osobowymi, nie licz na jego pomoc.

3. Ogranicz komunikację.

Czy możesz znaleźć niezbędne informacje nie od tej osoby, ale od kogoś innego? Zrób to Nie podejmuj inicjatywy w komunikowaniu się z nim. Oczywiście nie możesz powstrzymać go od powiedzenia ci czegoś, ale nie poświęcaj mu uwagi, której od ciebie pragnie.

Kiedy tacy ludzie nie dostają tego, czego chcą, najczęściej szukają innej ofiary. Tak, rozumiem, może wydawać się to niegrzeczne, ale jeśli czyjaś toksyczna energia psuje twoje życie, lepiej jest wchodzić w interakcje z tą osobą do minimum.

4. Jeśli nic innego nie pomoże, powiedz im bezpośrednio, co o nich myślisz.

Jeśli jesteś osaczony, a wskazówki dotyczące niechęci do porozumiewania się nie działają, możesz spróbować bezpośrednio powiedzieć, co myślisz o tej osobie. Poinformuj go, że uważasz go za całkowicie fałszywego i nieszczerego, a komunikacja z nim wcale cię nie interesuje. Możesz wyraźnie mówić o jego zachowaniu i jego wpływie na twoje życie. Nie bój się użyć słowa „ja”.

Najprawdopodobniej ta osoba zacznie szukać wymówek i kłapać, próbując urazić cię za życie i wywołać poczucie winy. Spróbuj wytrzymać ten atak, a następnie powtórz to, co zostało powiedziane … i wyjdź.

5. Szukaj profesjonalnej pomocy.

Jeśli ta osoba odgrywa znaczącą rolę w twoim życiu, warto skontaktować się z psychologiem lub psychoterapeutą, aby pomóc ci uporządkować swoje uczucia. Postaraj się ustalić jasne granice, które pomogą utrzymać twoje zdrowie, szczęście i dobre samopoczucie, i nie pozwól mu ich przekroczyć.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *