Dzień babci

Dzień babci czyli 21 stycznia to dzień w którym obdarowujemy nasze kochane babcie prezentami, kwiatami i składamy im najlepsze życzenia. W ten sposób dziękujemy im za opiekę, zaangażowanie w nasze życie, wszystkie przepyszne obiady i ciasta.

Dzień babci zaczęto obchodzić w Polsce, a dokładniej w Poznaniu w 1964 roku, a spopularyzowany został w całym kraju 2 lata później, więc wbrew pozorom jest to dość „młode” święto. W innych krajach babcie również mają swoją okazję do świętowania, nierzadko połączoną w jednym dniu ze świętem dziadka. U nas dzień dziadka został wprowadzony znacznie później i przypada on na 22 stycznia.

Według tradycji już od pierwszych lat swojego życia wnuczęta obdarowują dziadków drobnymi podarunkami. W przedszkolach dzieci przed babciami i dziadkami odgrywają przedstawienia oraz wręczają laurki. Im jesteśmy starsi tym prezenty robią się bardziej wyszukane, są to zwykle kwiaty, czekoladki, kosmetyki czy giftboxy.
Warto pamiętać o naszych babciach nawet gdy jesteśmy już dorośli, tak jak kiedyś zajmowały się nami, tak teraz my możemy im czasami zrobić zakupy czy podarować miły drobiazg!

Wszystkiego najlepszego dla Szanownych Babć i Dziadków!

flowerbox prezent na dzień babci

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *